sobota, 18 października 2014

Jak zachować zdrową sylwetkę / wspomóc chudnięcie

Poniżej prezentuję parę rad wspomagających chudnięcie/zachowanie zdrowej sylwetki, z których sama korzystam. Jest to zbitka moich doświadczeń i tego, co na przestrzeni lat przeczytałam.
Żaden ze mnie ekspert, więc nie gwarantuję efektów. Same te rady to raczej za mało, żeby schudnąć, ale na pewno wspomogą odchudzanie, zwłaszcza, jeżeli na stałe wprowadzicie je w życie. :)

1. Jedz śniadanie
Nie jedzenie śniadanie to błąd, ponieważ śniadanie jest najważniejszym posiłkiem - naszym paliwem na cały dzień.
Jedz więc duże śniadanie, średni obiad, i małą kolację.

2. Nie obżeraj się :)
Kiedy najadasz się do syta, Twój żołądek się rozciąga, czego efektem może być to, że będziesz jeść tylko więcej.
Najadaj się do momentu, w którym jesteś syta w 70-80%.

3. Pij zieloną herbatę 2-3 razy dziennie
Zielona herbata oczyszcza organizm i przyspiesza metabolizm.
Osobna notka na temat zielonej herbaty jest tutaj.

4. Nie jedz przed spaniem
Jedzenia na noc jest gorzej trawione i utrudnia zasypianie, więc zjadaj ostatni posiłek na 3-4 godziny przed snem.

5. Co zamiast słodyczy?
Żeby ograniczyć jedzenie słodyczy i fastfoodów, zaopatrz się w przekąski typu: mieszanki orzechów, owoce, owocowe/warzywne koktajle zrobione w blenderze, wafle ryżowe, i wcinaj je pomiędzy posiłkami.
Jeżeli wydaje ci się, że jesteś głodna, zapytaj siebie: zjadłabym jabłko/banana? Jeżeli odpowiedź brzmi "tak", to idź i upoluj owoca. ;)

6. Ruszaj się, tańcz
Jeżeli nie jesteś w stanie zmusić się do regularnych ćwiczeń, to przynajmniej rób spacery, bierz schody zamiast windy, tańcz w wolnych chwilach angażując w to całe ciało.

7. Mniej tłuszczu
Jeżeli masz wybór, np. będąc w restauracji, wybierz coś, co ma w sobie więcej warzyw, a nie jest pieczone/smażone w głębokim tłuszczu.


2 komentarze:

  1. Łamię chyba wszystkie te zasady. haha Śniadań nie jem bodajże od gimnazjum a jak już jem to bardzo rzadko albo w formie obiadu. xD Słodycze to u mnie podstawa, tłuste potrawy uwielbiam no i oczywiście najbardziej kocham jeść w nocy. Niemniej jednak zdaję sobie sprawę, że źle robię tylko ciężko zmienić raz nabyte nawyki. >.<

    OdpowiedzUsuń
  2. Stosuję prawie wszystko z tych zasad ale czekoladę uwielbiam i ciężko mi się z nią rozstać, natomiast nie wyobrazam sobie wyjść bez śniadania ;p Kocham owoce/warzywa i zieloną/biała herbatę ;d

    OdpowiedzUsuń

Doceniam każdy komentarz. :) Proszę tylko bez zbędnego SPAMu!!!